İsmail AY

İsmail AY

İnşaat Yüksek Mühendisi

Mikro Mobilite Teknolojileri Derneği Kurucu üyesi olan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten İsmail AY, 1989 yılında Konya’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans , 2014 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Mühendisliği yüksek lisans programını, 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Web Tasarım ve Kodlama ön lisans bölümünü tamamladı.

2012-2018 yılları arasında İ.B.B. iştiraklerinden Metro İstanbul A.Ş.’de Kentiçi raylı sistemlerde demiryolu ve inşaat bakım çalışmaları sonrasında demiryolu(hat işleri) uzmanı olarak müşavirlik kadrolarında görev aldı. Raylı sistemlerde üst yapı bakımı dökümantasyon ve eğitim faaliyetleri ile birlikte, bu faaliyetler ve ilgili ekipmanların yerlileştirilmesi alanında çalışmalarda bulundu ve ulaştırma alanında birçok yayın ve makaleye imza attı. 2018-2020 Yılları arasında Etüt Proje şefi olarak görev aldığı İSPARK A.Ş. de, otopark, teknepark, otogar işletmeleri kapsamında ihtiyaç duyulan mühendislik hizmetlerinin sağlanması ve koordinasyonu, İBB heliport ve bisiklet yolları master planlarının hazırlanması gibi çalışmalarda yer aldı.

2020 yılı itibari ile, APCO Altınok müşavirlik hizmetleri bünyesinde, Gayrettepe ve Halkalı – İstanbul Havalimanı projesinde kontrol şefi olarak görev almakta, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Mühendisliği Doktora ve İstanbul Üniversitesi – Adalet ön lisans eğitimlerine devam etmektedir. Mimar ve Mühendisler Grubu bünyesinde, geçmiş dönemde ulaştırma komisyonu başkanlığı ve Genç MMG Başkanlığı görevlerini yürüten AY, Üniversiteli MMG başkanlığı, Mimar ve Mühendis Dergisi Yayın Kurulu ve MMG Akademi Kurulu üyeliği görevlerini yürütmekte, evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Mobile Apps

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

Creative Websites

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

SEO Optimization

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.

Brand Solutions

Lorem ipsum dolor sit amet, coctetur adipiscing elit.